Erkek Boxer Pigment Baskı Nedir?

Pigment baskılar günümüzde maliyetleri düşük olduğu için çok tercih edilen baskılardır. Baskılarda renk imkânı sınırsızdır ve her materyalin üzerine yapılabilir. Özellikle erkek boxerlerinde sıklıkla karşılaşabileceğiniz pigment baskılar günümüzde renkli yapıları ile çok tercih edilmektedir. Birçok alışveriş yapabileceğiniz yerde pigment baskı ile yapılmış kumaşlar, çamaşırlar ve tekstil ürününe rastlamak mümkündür. Tekstil firmaları maliyet açısından düşük olduğu için pigment baskıyı çoğunlukla üretimlerinde kullanırlar.Pigment Baskı İçerikleri

Pigment baskı patında boyar madde, kıvamlaştırıcı, gaz ve su bulunmaktadır. Bu maddeler pigment boyar madde sağlamaktadır ve pamuk baskıcılığında bu boyar maddeler kullanılmaktadır. Pigmentler özellikleri gereği anorganik, organik, metalik ve floresan pigmentler olmak üzere 4 sınıfa ayrılmaktadır. Pigment baskılara renk farklılaşması zor görülen bir durumdur. Bu nedenle tekstil sektöründe sıklıkla kullanılır. Ayrıca pigment baskılar erkek boxerlerinde sıklıkla kullanılır. Değişik renk ve modellerde olan boxerlerde pigment baskı dayanıklılık sağlayarak uzun ömürlü renkli bir görüntü sağlar.Pigment Baskı Avantajları

Pigment baskı yapılması yıkama işlemi gerektirmez. Pigment baskı öncesi ve sonrası yıkama işlemi gerektirmediğinden maliyeti düşük bir uygulamadır. Baskı öncesinde ve sonrasında renk değişimi olmaz böylece baskı yapıldığı anda olacak olan rengi görmek mümkündür yani garanti bir renk işlemi söz konusudur.


Pigment baskı kumaş üzerinde olan pürüzleri gizlemekle görevlidir. Pigment baskı öncesi ve sonrasında yıkama işlemi gerekmediği için hassas malzemeler üzerinde de kullanımı mümkündür ve kolaylıkla baskı yapılabilir. Pigment baskının maliyetleri çok düşük olduğu için seri üretimlerde kullanımı avantajlıdır. Tekstil sektöründe sıklıkla kullanılan pigment baskılar çamaşırlarda ve kıyafetlerde güzel desenler vermek için kullanılabilir. Pigment baskılar keskin kontürlere sahip olduğu için renklerin geçişleri fazladır ve her renk rahatlıkla kullanılabilir.


Pigment baskı yaparken gaz içermeyen pat sistemi kullanılır ve bu sistem en geleneksel, en eski yöntemdir. Gaz içermeyen, gaz içeren ve gazlı pat sistemleri mevcuttur. Firmalara göre kullanılan sistemler değişiklik gösterirken pigment baskıyı hemen hemen her firma çok rahatlıkla maliyeti az olduğu için tercih ederler. Rengârenk desenler elde etmek pigment baskı ile mümkündür.